Turcademy Deneme Erişimine Açıldı.

Turcademy Deneme Erişimine Açıldı.

Turcademy, Türkiye’de tüm akademik yayınları tek bir portal altında toplayarak akademik yayınların dijital olarak akademisyenlere, araştırmacılara ve öğrencilere kolay bir şekilde ulaştırmak ve Türkiye’deki e-kitap yayıncılığına katkıda bulunmak amacıyla Informascope firması tarafından geliştirilmiş yerli bir e-kitap platformudur.

Informascope, alanında öncü uluslararası yayınevleri ile birlikte yıllardır yürüttüğü iş ortaklıkları ve projelerden edindiği bilgi birikimi ve tecrübesini kullanarak, Turcademy e-kitap platformunu ülkemiz dijital yayıncılığının gelişmesi amacıyla hayata geçirmiştir. İlk aşamada yaklaşık 2.000 e-kitap ile erişime açılan Turcademy’de yer alan koleksiyona Türkiye’den birçok yayınevinin dâhil olması için görüşmeler sürdürülmekte olup, yapılacak yeni anlaşmalar ile paltformda bulunan kitap sayısının kısa bir süre içerisinde artırılması planlanmaktadır.

Tasarımı ve teknik altyapı çalışmaları yerli mühendisler tarafından geliştirilerek tamamlanan Turcademy e-kitap platformunun ikinci fazında, ülkemizde yayınlanan ve etki faktörü yüksek akademik dergiler Turcademy’de yerini almaya başlayacaktır.

Turcademy Türkiye Akademik Yayınlar Platformu, ülkemizde akademik yayıncılık alanının öncüleri olan Adalet Yayınevi, Anı Yayıncılık, Dora Yayınevi, Ekin Yayınevi, Gazi Kitabevi, Palme Yayıncılık, Pegem Akademi, Seçkin Yayıncılık ve Siyasal Kitabevi’ne ait 5000'den fazla akademik kaynagı elektronik ortamda kullanıcılarına sunmaktadır.

Doga Bilimleri, Hukuk, Mühendislik Bilimleri, Saglık Bilimleri, Sosyal ve Beseri Bilimler alanlarını kapsayan nitelikli dermesi ile Turcademy platformu, kullanıcılarına öncü ve güvenilir yayınevlerinin saglamıs oldugu Türkçe akademik içerigi, kullanıcı dostu bir arayüz ile sunmaktadır.

Ürünün Web Adresi: www.turcademy.com