Abone Veritabanları

American Chemical Society

ACS tarafından yayınlanan; uygulamalı kimya, kimya mühendisliği, biyokimya, biyoteknoloji, temel kimya, organik kimya, eczacılık, polimer ve malzeme bilimi konularındaki 36 dergiye, 1879 yılına dek uzanan arşivleriyle beraber tam metin erişim sağlar.

American Physical Society

Genel fizik, astronomi, jeofizik, nükleer, mühendislik konularında çalışmalar/araştırmalar yapan akademisyenler, öğrenciler ve araştırmacılar için yayınlar üreten bir dernek olarak faaliyet gösterir. Özellikle “Physical Review” dergileri ile fizik konu alanında otorite olarak kabul edilen APS, yayımladığı review makalelerle özellikle akademisyenler açısından çok önemli bir kaynak olma özelliğini taşımaktadır. Yapılan abonelik kapsamında APS yayınevine ait 8 dergiye ilk sayılarından itibaren tam metin erişim sağlayabilirsiniz.

 

Physical Review A

Physical Review B

Physical Review C

Physical Review D

Physical Review Letters

Physical Review E

Reviews of Modern Physics

Physical Review Applied

 

Dergi listesi için tıklayınız. 
Kullanım kılavuzu ve eğitimleri için tıklayınız.

 

Ebsco eBook Academic Collection

Akademik ve bilimsel içerik olarak multidisipliner alanda sunduğu 145.000'in üzerinde elektronik kitapla araştırmacıların araştırmaları için önemli bir başvuru kaynağıdır. Taylor & Francis, Wiley, Elsevier, Sage gibi 490+ yayıncının ve aralarında Oxford, Cambridge, MIT gibi yayınevleri de bulunan 130+ üniversite yayınevinden 56,000+ e-kitaba sahiptir.

 
 

Jstor

İçerdiği dergilerin ilk çıktığı yıldan itibaren tam metinlerine erişim sağlayan ve arşiv niteliğini taşıyan bir veritabanıdır. Antropoloji, sosyoloji, eğitim, maliye, fen, felsefe, tarih, edebiyat, siyasal bilimler ve istatistik konularında dergileri içeren paketlerden oluşur. Veritabanı içinde, ayrıca biyoloji, işletme, ekonomi, sağlık, dilbilim, matematik, müzik konularında paketler de yer almaktadır. 

Arts & Sciences I
Arts & Sciences II
Arts & Sciences III
Arts & Sciences IV
Arts & Sciences V
Arts & Sciences VI
Arts & Sciences VII
Arts & Sciences VIII
Arts & Sciences IX
Arts & Sciences X
Arts & Sciences XI koleksiyonlarıındaki dergilere tam metin erişim sağlar.

Dergi listesi için tıklayınız.
Kullanım kılavuzu için tıklayınız.

Oxford Journals Online

Oxford Journals 1907’den beri önemli bilimsel araştırmaları temsil eden yüksek kaliteli içerik yayımlamaktadır. Tüm konu alanlarını kapsayan 286 dergiden oluşmaktadır.  1996’ya kadarki içeriğe geriye dönük tam metin erişim sağlamaktadır.

Dergi listesi için tıklayınız.