Infobase Deneme Erişimi

Üniversitemizdeki birçok bölüme katkı sağlayacağını düşünülen Infobase isimli video ve e-dergi içerikli veritabanları, üniversitemiz için 30 Kasım 2020 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.

Deneme süresi boyunca kullanılabilmesi, kullanıcılarımızın kaynaklara her yerden erişim sağlayabilmesi için;

Kullanıcı Adı         : bitlis964

Şifre                       : media

 

Denemeye açılan Infobase veritabanları:

Infobase: Films On Demand

Infobase: Health Reference Center

Infobase: World News Digest

Infobase: Writer’s Reference Center

 

Detaylı içerik bilgisine aşağıdaki broşürlerden ulaşabilirsiniz.

FilmsOnDeman Video İçerik Bilgileri

FilmsOnDemand

Healh_Reference_Center

Infobase Fakülte ve İçerik Bilgileri

World_New_Digest

Writers_Reference_Center

Films on Demand içinde bulunan 165,545 segementten oluşan 29 bine yakın videoyu sınırsız bir şekilde size sunar. Ayrıca üniversitenizin video içeriklerini de Infobase’e kendi kurum alanınıza ekleyebilir ve tüm kullanıcılarınızın hizmetine sunabilirsiniz.

Health Reference Center altında bulunan kitap ve dergilerden toplam 588,727 makaleye erişim sağlar. Vücut sistemleri, güncel sağlık sorunları, önemli hastalıklar ve koşullar, tedaviler ve prosedürlerin yanı sıra sağlık ve beslenme konularında kapsamlı bir içerik sağlar.

World News Digest, 1940’tan itibaren tarihi içeriklerle birlikte dünyaya dair güncel olayları öne çıkarır; kapsamlı tarihsel video çekimlerine kolay erişim sağlar. Ayrıca NewsEdge aracılığıyla, çoğu uluslararası kaynaklardan gelen güncel gazete başyazılarını içeren haber bülteni de sunmaktadır. Kullancılar ülke, önemli kişi ve konulara göre taramalarını kolayca yaparak diledikleri içeriğe anında erişebilmekteler.

Writer’s Reference Center: Writer's Reference Center, kullanıcılara etkili bir şekilde makale yazmak ve araştırma yapmak için gerekli tüm araçları tek noktadan elverişli bir şekilde sağlar. Yazma ve dilbilgisi mekaniğinden stil ve araştırmaya kadar, bu vazgeçilmez kaynak, kaliteli yazı yazmanın temellerini kapsamlı bir şekilde sunar ve iyi bir makale yazmak için bir kılavuz sağlar.